Aktualności

Godziny otwarcia biblioteki


GODZINY PRACY KSIĄŻNICY W LIPCU - SIERPNIU


Poniedziałek 8.00 – 15.00

Wtorek, środa, czwartek 8.00 – 16.00

Piątek 9.00 – 17.00 

Sobota - NIECZYNNE

Serdecznie zapraszamy!!!
Noc detektywów 2018


Już po raz kolejny zaprosiliśmy do naszej książnicy na  NOC DETEKTYWÓW
tym razem zaprosiliśmy na rywalizację międzyszkolną i międzyklasową. W imprezie wzięli udział uczniowie klasy 5 Szkoły Podstawowej nr 1 oraz klasa 6 Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach. 

Na początku Pan Dominik i Pan Jeremi wprowadzili uczniów w świat zagadek, rebusów, szyfrów. Następnie odbyła się gra terenowa, która polegała na szukaniu zagadek pozostawionych na terenie biblioteki. Każda zagadka prowadziła do kolejnej aż do znalezienia skarbu.   Gratulujemy uczniom klasy 6 Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach ZWYCIĘSTWA !!! 

W późnych godzinach nocnych odbyło się spotkanie z Krzysztofem Petkiem - autorem licznych książek detektywistycznych dla młodzieży, dziennikarzem, podróżnikiem, instruktorem survivalu. 

Dziękujemy i zapraszamy znowu. 
Spotkanie z Jackiem Fedorowiczem


9 maja w ramach obchodów XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zaprosiliśmy w nasze progi aktora, satyryka oraz autora licznych książek pana Jacka Fedorowicza.

Podczas spotkania nie zabrakło wspomnień związanych z pracą, zabawnych sytuacji z nowymi trendami (facebook, stand-up itp). Pan Jacek przytoczył również fragmenty nowych felietonów, a publiczność reagowała śmiechem i brawami. 
Zakup książek, autografy i wspólne zdjęcia zakończyły to satyryczne popołudnie, które na długo pozostanie w naszej pamięci. 

Pan Jacek jest autorem takich książek jak "Porady estradowca dla kolegów dramatycznych", "Święte krowy na kółkach", "W zasadzie tak", "Ja jako wykopalisko". 

Spotkanie poprowadził pan Marcin Michrowski - dziennikarz telewizyjny, współpracujący również z radiem. 
 
Kołyska Newtona - wieczór poetycki Jacka Molędy


 Sophia 

wiarę tracimy jak naiwne pisklę puch
nadzieję zrzucamy jak gad dorastając wylinę
tylko miłość pozostaje do końca -
tak trudno samemu obedrzeć się ze skóry 
       Jacek Molęda  

W piątek 13.04.2018 odbył się w naszej książnicy wieczór poetycki, członka grupy literackiej "Zwrotka" - Jacka Molędy. Spotkaniu towarzyszyła promocja najnowszego tomiku wierszy Pana Jacka pt "Kołyska Newtona". Pan Jacek to niezwykle utalentowany, skromny poeta, a jego wiersze pobudzają nas do refleksji nad życiem i zmuszają do szukania odpowiedzi na nurtujące nas pytania.
Sleeveface z książką - rozwiązanie konkursu


Rozwiązanie konkursu fotograficznego "Sleeveface z książką".

Jury w składzie:
- przewodniczący - Marcin Połomski - zastępca Burmistrza Miasta Rydułtowy;
- członkowie: - Joanna Marcisz - Rydułtowskie Centrum Kultury;
                      - Arkadiusz Sycha - Foto Sycha 
                      - Jacek Krakos - fotograf

wyłoniło następujących zwycięzców:
- I miejsce - Paulina Robakowska
- II miejsce - Paweł Mordeja
- III miejsce - Agata Swoboda


Przyznano również dwa wyróżnienia:
- Agata Swoboda
- Damian Machnik 


oraz wyróżnienie dyrektora dla
- Agaty Hanak


Dziękujemy za udział, ilość i poziom pozytywnie nas zaskoczył i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.


Rozdanie nagród nastąpi 13 kwietnia podczas wieczorku poetyckiego. Serdecznie zapraszamy. 
Gdzie jest Kot Faraon? - noc w bibliotece


Nasza biblioteka zaprosiła uczniów z klasy 3 a Szkoły Podstawowej nr 4 w Rydułtowach z wychowawczynią Danutą Sankala na poszukiwania Kota Faraona - noc w bibliotece. 
Rozwiązanie zagadki zaginięcia Kota Faraona, wymagało od młodych detektywów logicznego myślenia i współpracy w zespole, przy wykonywaniu trudnych zadań. W poszukiwaniu i tropieniu śladów, pomagali zaproszeni goście: 
- asp. szt. Kazimierz Wielgus 
- zastępca burmistrza Miasta Rydułtowy Marcin Połomski.
Tropiciele "Faraona" wykazali się również kreatywnością artystyczną, podczas zajęć w glinie z Panią Justyną Relick - pracownikiem Ognisko Plastyczne Atrakcją nocnych przygód było samodzielne wykonanie przez dzieci mydła z naturalnych składników.

 Ogromne podziękowania składamy na ręce naszych sponsorów: Paradiso Restauracja & Pizzeria; Pizzeria Maja, Piekarnia Tadeusz Nowak, Sklep Ogólnospożywczy Małgorzata Jakimczyk. DZIĘKUJEMY

Marzena Rogalska - spotkanie autorskie


2 marca 2018 odbyło się spotkanie z aktorką, dziennikarką radiową i telewizyjną a także autorką książek „Wyprzedaż snów” oraz „Gra w kolory” - Marzeną Rogalską.

Pani Marzena przybliżyła nam etapy tworzenia książki, opowiedziała o pracy w telewizji, radiu, a także o ważnych i szczególnych miejscach dla niej. Podczas spotkania był czas na zakup książki, autografy, zdjęcia i indywidualne rozmowy. 

Dziękujmy za mile i radośnie spędzony czas. 

 
Facebook