Aktualności

UWAGA


Drodzy czytelnicy!  

Od 1 lipca, zostają ponownie naliczane kary dla spóźnialskich!! kto nie zdążył skorzystać z amnestii, zgodnie z regulaminem zostanie obciążony karą finansową !!!
UWAGA


Drodzy czytelnicy! 

Ze względu na panującą sytuację epidemiczną w kraju pracujemy na nowych zasadach.

Wszystkie wprowadzone zasady mają na celu zapewnienie
bezpieczeństwa zarówno WAM jak i NAM!

          
Ankieta


Kochani bardzo prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety, dotyczącej satysfakcji użytkowników naszej biblioteki. Dziękujemy 
Dane statystyczne za rok 2019


W ubiegłym roku nasza biblioteka wzbogaciła się o 1 830 książek i 114 zbiorów audiowizualnych w tym 87 audiobooków. Zbiory zostały zakupione dzięki środkom samorządowym, dotacji z MKiDN oraz darów czytelniczych.  
Ze „skarbonki” zakupiliśmy 236 egzemplarzy za ponad 4 400 zł. DZIĘKUJEMY

Odwiedziliście nas 21 610 razy i wypożyczyliście 39 084 książek oraz 512 materiałów audiowizualnych w tym 356 audiobooków. 

W roku 2019 zorganizowaliśmy liczne imprezy zarówno dla najmłodszych jak i starszych użytkowników m.in. spotkania autorskie, wieczorki poetyckie, happening, warsztaty wizerunku, noce w bibliotece, Narodowe Czytanie, wzięliśmy udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Cyklicznie odbywają się zajęcia dla przedszkolaków, spotkania grup zabawowych, lekcje języka angielskiego dla najmłodszych czy spotkania grupy „Igła z nitką”, „Zwrotka” oraz numizmatyków. 

DZIĘKUJEMY WAM ŻE JESTEŚCIE Z NAMI, ŻE ZAWSZE
MOŻEMY NA WAS 
 LICZYĆ!!
UWAGA


Nasza biblioteka pragnie zaprosić wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w ponadpokoleniowym projekcie, którego celem jest stworzenie Emocjonalnej mapy naszego Miasta.

Zadaniem uczestników będzie wskazanie miejsc na mapie Rydułtów, które w wyjątkowy sposób zapisały im się w pamięci czy to za sprawą pozytywnych emocji („tu chodziłam/em na pierwsze randki”, „w tym miejscu spotykaliśmy się po szkole”), czy też w związku z trudnymi lub traumatycznymi przeżyciami, np.: wydarzenia z okresu wojny

Prosimy o dostarczanie krótkich historii z opisem miejsca (mile widziane zdjęcia, szczególnie te sprzed lat – może być kserokopia). Przesłane historie mogą być anonimowe, ważne aby podać wiek i płeć uczestnika oraz lata, których dotyczy wspomnienie. 

Do zabawy zapraszamy osoby w każdym wieku. Wspomnienia prosimy dostarczać osobiście do siedziby rydułtowskiej biblioteki bądź za pomocą poczty tradycyjnej lub elektronicznej na adres biblioteka_rydultowy@poczta.onet.pl  

Termin nadsyłania wspomnień – 31.08.2020
Narodowe Czytanie 2019


Podczas tegorocznej akcji Narodowego Czytania powróciliśmy do polskich nowel. Ósma edycja to osiem następujących lektur: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) Bruno Schulza, „Orka” Władysława Stanisława Reymonta „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza, „Sawa” (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryka Rzewuskiego. 

Nasza biblioteka, jak co roku włącza się w akcję Narodowego Czytania, proponując czytelnikom wspólne czytanie w siedzibie biblioteki. Z roku na rok wzrasta zainteresowanie akcją czytelniczą, co nas niezmiernie cieszy. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym i czytającym w szczególności zastępcy burmistrza Miasta Rydułtowy Pani Marioli Bolisęga, dorosłym, dzieciom i młodzieży. 

 JESTEŚCIE WSPANIALI! DZIĘKUJEMY 
Spotkanie z Szymonem Hołownią


"Jest później niż myślisz" - to jedno z ulubionych mott Szymona Hołowni, którego gościliśmy w naszej bibliotece 5 września 2019 roku.  
Szymon Hołownia - polski dziennikarz, pisarz i publicysta, laureat wielu nagród, a także działacz społeczny - założyciel Fundacji Kasisi i Fundacji Dobra Fabryka. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec.  

Podczas spotkania dziennikarz poruszał sprawy ważne – odnosił się do Boga, wiary, religii i rzeczy całkiem przyziemnych, dotyczących człowieka i jego życia. Każdy z nas może zmienić świat kawałek po kawałku. Po spotkaniu wszyscy chętni mogli zakupić książki z autografem Szymona Hołowni, a dochód ze sprzedaży książek to cegiełka na fundację Dobra fabryka.

 Dziękujemy za cudowne spotkanie.

 
Facebook